Sepetim ( 0 )
Kategoriler

ABOUT US

   Firmamız Japon Soroban Abaküslerini Türkiye'de yerli olarak üreten İLK firmadır. İlerleyen zamanda bilgi birikimini daha da artırarak ve üretim tecrübesi ile birleştirerek eğitim araçları üretimi satışı yapmak için CY Eğitim Danışmanlık adıyla kurumsallaştı.

  İremTOYS markası ile Anaokulları için Plastik Kampet Yatak ve diğer eğitim malzemeleri üretimine devam etmektedir. Aynı zamanda Montessori Materyalleri ithal etmekteyiz.

  Zeka ve Akıl  Oyunları, Satranç takımları, Bahçe Satrancı ürünleri, Montessori Materyalleri ve Montessori Okul Mobilyası, Kreş - Anaokulu mobilya donanımı ve Anaokulu Kampet yatakları başlıca ürün çeşitlerimizi oluşturmaktadır.

  Kuruluşumuzdan bugüne taklitsiz, kendimize özgü ve sektrörün ihtiyaçları doğrultusunda ARGE çalışmaları yaparak ürün yelpazemizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

  Bursa'dan tüm Dünyaya ürünlerimizi müşterilerimize ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz.

 

ABOUT US

Our company is the FIRST company that produces locally in the Japanese Soroban Abacus Turkey. Later, it became institutionalized under the name of CY Training Tools to sell training tools by further increasing its knowledge and combining it with production experience.

  It continues to produce Plastic Camping Beds and other educational materials for Kindergartens with the İremTOYS brand. We also import Montessori Materials.

  Intelligence and Mind Games, Chess sets, Garden Chess products, Montessori Materials and Montessori School Furniture, Nursery - Kindergarten furniture equipment and Kindergarten Camping beds constitute our main product range.

  Since our establishment, we have been continuing to develop our product range by conducting R&D studies in line with the needs of our industry and without imitation.

  We are proud to deliver our products to our customers from Bursa to the whole world.